Nursipalu harjutusväljaku laiendamise vastane petitsioon

Kuigi Kagu-Eesti Loodusrahva peamine eesmärk on luua jätkusuutlikkust ja propageerida kogukondlikku ja kestlikku eluviisi, peame oluliseks ka sekkuda siis, kui on vaja millegi vastu astuda. 

Novembris 2022 tabas paljusid Võrumaa elanikke halva unenäona uudis, et Nursipalu harjutusväljakut planeeritakse mitmekordselt suurendada. Eriti mõrudaks tegi meele projektiga seonduvate detailidega vassimine ja veelgi enam – riigiametite jõulisus, kohalike inimestega mittearvestamine ning suhtumine, et pole vaja teha mingeid uuringuid ei loodus-, sotsiaalmajandusliku-, ettevõtluskeskkonna ega muu näol. Seega on mõju teadmata ja jällegi, mis veel hullem – riigi institutsioonid ei leidnud, et seda ka oleks vaja, olgugi, et nii mindi vastuollu ka kehtivate seadusandlike aktidega. 

Petitsiooni algatas Kagu-Eesti Loodusrahvas koostöös mitmete teiste keskkonnaorganisatsioonidega ja loome- ning pärandkultuuri, loodusturismi, kohaliku ettevõtluse eestvedajate ja Võrumaa sädeinimestega. Lühikese ajaga kirjutas petitsioonile alla 11590 inimest ning tänu kohalike südamest tulevale soovile säilitada oma kodusid, loodust, kogukonda on harjutusväljaku laiendamisse esialge plaaniga võrreldes tekkinud mitmed muudatused. 

Täna elame kaasa Nursipalu kaitseks loodud MTÜ Meie Nursipalu tegemistele, kes igapäevaselt mitmel eri tasandil toimetab selle nimel, et Võrumaa kultuur ja loodus säiliks. MTÜ Meie Nursipalu toetada ja nende egemisi saad jälgida siit (https://www.facebook.com/profile.php?id=61556317797614